OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – ROK A – 07.05.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA - ROK A – 07.05.2017

1.   W dzisiejszą niedzielę - Niedzielę Dobrego Pasterza, w sposób szczególny modlimy się o święte powołania do służby w Kościele oraz za tych, którzy już odpowiedzieli na głos powołania.

2.   W niedzielę, 30 kwietnia po Mszy św. w Letchworth odbyło się spotkanie Wielkanocne naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę wyrazić moją wdzięczność wobec całej Rady Parafialnej za poświęcony czas, serce, trud przygotowania i poprowadzenia całego spotkania. Do grona osób, które obejmuję moją wdzięcznością pragnę dołączyć właścicieli sklepu Wawelski - sponsor produktów spożywczych na grilla, p. Julka - grill, p. Joannę Wade oraz p. Agnieszkę Behrendt- buźki i balony dla dzieci oraz tych wszystkich, którzy przygotowali i ofiarowali różne usługi w formie bonu na loterię.  Oraz Wam wszystkim za waszą obecność, życzliwość, czas i niesłychaną hojność. Na pomoc w zakupie protezy dla Joasi zebraliśmy £ 985.00 ( w tym ciasto i kawa przygotowane przez p. Kamilę po Mszy św. w Hatfield - £ 179.00). Ponieważ w czwartek, 04.05 okazało się, że brakująca kwota, którą Joasia musi wpłacić do 08.05 to około 2900 zł., pieniądze w kwocie £ 650.00 zostały przelane na konto Fundacji Św. Rity w Gliwicach. Pozostałe £ 335.00 zostanie przekazana na inny cel charytatywny, o którym oczywiście poinformujemy. W związku z powyższym pozwólcie, że napiszę tylko jedno słowo - DZIĘKUJĘ - BÓG ZAPŁAĆ! Nie jestem w stanie inaczej wyrazić mojej wdzięczności - niech Dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi! W sobotę, 06.05 w Stevenage o g. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji Was, Kochani i Waszych bliskich.

3.   Słowo od Joasi: „Bardzo DZIĘKUJĘ Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli mi w zebraniu pieniędzy na protezę nogi. Moja nowa noga protezowa jest robiona i w najbliższych dniach będę ją odbierać. Jeszcze raz dziękuję! W Gliwicach Mszę świętą, 06.05.2017r. ofiaruję jako dziękczynienie za każdą otrzymaną pomoc 🙂 Niech Bóg ma Was w swojej opiece i obdarzy Was łaskami! - Asia z Gliwic :)”.

4.   I Komunia św. dzieci w naszej Parafii odbędzie się: Letchworth w niedzielę, 04.06 o godz. 13.00 a w Hatfield w sobotę, 03.06 o godz. 14.00 Pamiętajmy o modlitwie za dzieci i ich rodziny.

5.   Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Letchworth, w niedzielę, 11.06. o godz. 13.00.

6.   W niedzielę,   14 maja będzie dodatkowa kolekta na Fundację Jana Pawła II.

7.  Święto Rodziny w Laxton Hall - niedziela, 04 06.2017. Początek o godz. 12.00 - Msza św., 14.30 - konferencja Marcina Jakimowicza, 15.15 - koncert zespołu Amen i modlitwa.

8.   06.06.1992 r., w Pelplinie, ks. Cezary przyjął święcenia kapłańskie. W tym roku zatem przypada srebrny jubileusz święceń kapłańskich ks. Cezarego. W związku z tym pragnę Was Drodzy Przyjaciele zaprosić na Mszę św. dziękczynną z okazji 25 rocznicy kapłaństwa do Stevenage w piątek, 09.06.2017, o godz. 19.00. Po Mszy św. skromny poczęstunek.

9.   10 - 11. 06 w kościele św. Józefa w Stevenage odbędzie się festiwal kwiatowy - „pokój wszystkim narodom”. Potrzebna jest pomoc Polaków w zorganizowaniu polskiego stoiska. Poszukiwane są zatem osoby do ułożenia kompozycji kwiatowej, osoby, które upieką typowo polskie ciasta, ktoś, kto posiada obraz lub zdjęcie ze św. Janem Pawłem II oraz osoby, które mogłyby wspomóc kupno kwiatów. Proszę o kontakt z księdzem Cezarym lub z Panią Martą na email:  martajpluta@googlemail.com.

Comments are closed.