OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – ROK A – 18.06.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - ROK A – 18.06.2017

1.   W dniu dzisiejszym, w Kościele w Anglii, przeżywamy Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO. Starajmy się pogłębić naszą wiarę w realną i rzeczywistą obecność Chrystusa Pana pod postacią Chleba i Wina.

2.   Boże Ciało - 18.06 - Laxton Hall. 12.00 - piknik, 14.00 - czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, 15.00 - Msza św. i procesja pod przewodnictwem ks. arba Stanisława Gądeckiego.

3.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 19.06 - św. Romualda, opata, wspomnienie, 21.06 - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, wspomnienie, św. Paulina z Noli, biskupa i świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a, 23.06 - NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, Uroczystość, 24.06 - Narodzenie św. Jana Chrzciciela, Uroczystość, 26.06 - św. Zygmunta Gorazdowskiego, 27.06 - św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła, św. Ireneusza, biskupa i męczennika, 29.06 -  Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Uroczystość, Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego, 01.06 -  św. Ottona, biskupa.

4.   III ZAPOWIEDŹ - CHRISTOPHER JOHN MICHAEL LUTTERIDGE i MAGDALENA KATARZYNA GARBACZ, KAMIL NOWACKI i AGNIESZKA LEWCZUK, JAN JAKUB KURCIUS i JOANNA KLAUDIA MAŚLORZ.  I ZAPOWIEDŹ: PAUL DAVID TILBURY i MAŁGORZATA LIPIŃSKA, SŁAWOMIR PAWEŁ JURCZYK i LIDIA MARIA HELMAN. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych, a jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu Sakramentu Małżeństwa ww. osób powinien o tym powiadomić proboszcza parafii.

5.   06.06.2017 zmarła nasza parafianka, śp. Gertruda Czerwińska, lat 94. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 28.06, środa, o godz. 14.30 w kościele St Hugh of Lincoln w Letchworth a kremacja ciała w North Herts Memorial Park and Crematorium o godz. 16.00. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech spoczywa w pokoju wiecznym. Amen

6.   17.06 przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta - Patrona naszej Parafii. Polecamy Jego wstawiennictwu i orędownictwu całą naszą wspólnotę parafialną i każdego z nas. Niech przykład Jego życia umacnia nas w byciu dobrym jak chleb dla drugiego człowieka.

Comments are closed.