NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA  - ROK B – 24.06.2018

1.   W najbliższych dwóch tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 24.06 - Narodziny św. Jana Chrzciciela, Uroczystość,  27.06 - św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła,  28.06 - św. Ireneusza, biskupa i męczennika, wspomnienie, 29.06 - św. Apostołów Piotra i Pawła, Uroczystość, 30.06 - Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego, 03.07 - św. Tomasza Apostoła, święto, 04.07 - św. Elżbieta Portugalskiej, królowej, 05.07 - św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera oraz św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy, 06.07 - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i męczennicy.

2.   06.06 - Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30

3.   Pragnę poinformować już dzisiaj o zmianie dotyczącej planu Mszy świętych w miesiącu lipcu: Od 09 lipca do 03 sierpnia nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy Letchworth oraz Stevenage), 14, 21 i 28 lipca nie będzie Mszy św. niedzielnych w soboty o godz. 17.00 w Stevenage. 15, 22 i 29 lipca nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 w St Albans i Hemel Hempstead. Msze święte w niedziele w Letchworth oraz w Hatfield pozostają bez zmian.

4.   W dniu dzisiejszym, 24 czerwca, dodatkowa kolekta na tzw. Świętopietrze przeznaczona na charytatywną działalność Ojca Świętego. Wiemy jak bardzo blisko sercu Ojca Świętego Franciszka leży sprawa niesienia pomocy ludziom cierpiącym na skutek wojen, przemocy, klęsk żywiołowych i prześladowań religijnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X NIEDZIELA ZWYKŁA  - ROK B – 10.06.2018

1.   W najbliższych dwóch tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 11.06 - św. Barnaby Apostoła, wspomnienie, 12.06 - błogosławionych męczenników Antoniego Nowowiejskiego, biskupa i towarzyszy, 13.06 - św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła wspomnienie, 14.06 - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, 15.06 - św. Jolanty, zakonnicy, 19.06 - św. Romualda, opata, 21.06 - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, 22.06 - św. Paulina z Noli, biskupa oraz św. męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a.

2.   16 czerwca, w Laxton Hall - Wesoły Dzień Dziecka. Więcej informacji na ostatniej stronie biuletynu.

3.   Pragnę poinformować już dzisiaj o zmianie dotyczącej planu Mszy świętych w miesiącu lipcu: Od 09 lipca do 03 sierpnia nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy Letchworth oraz Stevenage), 14, 21 i 28 lipca nie będzie Mszy św. niedzielnych w soboty o godz. 17.00 w Stevenage. 15, 22 i 29 lipca nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 w St Albans i Hemel Hempstead. Msze święte w niedziele w Letchworth oraz w Hatfield pozostają bez zmian.

4.   24 czerwca dodatkowa kolekta na tzw. Świętopietrze przeznaczona na charytatywną działalność Ojca Świętego. Wiemy jak bardzo blisko sercu Ojca Świętego Franciszka leży sprawa niesienia pomocy ludziom cierpiącym na skutek wojen, przemocy, klęsk żywiołowych i prześladowań religijnych.

5.   Kolekta specjalna z dnia 20.05 na Fundację Jana Pawła II wyniosła £ 135.80. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  - ROK B – 27.05.2018

1.   W najbliższych dwóch tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 29.05 - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, wspomnienie, 30.05 - św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, 01.06 - św. Justyna, męczennika, wspomnienie, 02.06 - św. męczenników Marcelina i Piotra, 05.06 - św. Bonifacego, biskupa i męczennika, 06.06 - św. Norberta, biskupa, 08.06 - Najświętszego Serca Pana Jezusa, Uroczystość, 09.06 - Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie.

2.   Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w niedzielę, 3 czerwca.

3.   Dnia 1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. jak zwykle tego dnia w Stevenage o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.30.

4.   Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 27 maja podczas Mszy św. w Letchworth, o godz. 13.00 oraz w Hatfield o godz. 18.00.

5.   03 czerwca, w Laxton Hall - Uroczystość Bożego Ciała. Więcej informacji na ostatniej stronie biuletynu.

6.   16 czerwca, w Laxton Hall - Wesoły Dzień Dziecka. Więcej informacji na ostatniej stronie biuletynu.

7.   Na stoliku, obok biuletynów, zostały wyłożone ulotki z informacjami dotyczącymi „Gift Aid” oraz deklaracje. Zachęcam do zapoznania się z tą formą wspierania funkcjonowania Parafii.

8.   Instytut Polski Akcji Katolickiej zaprasza na doroczny Zjazd Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2018 roku w parafii M. B. Częstochowskiej i św. Stanisława Kostki w Leeds. W czasie spotkania wykład wprowadzający (Dary Ducha Świętego w życiu człowieka) wygłosi ks. Bp Krzysztof Zadarko, biskup pomocniczy diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.