NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK B – 18.02.2018

1.   W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 21.02 - św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  22.02 - Katedry św. Piotra Apostoła, święto,  23.02 - św. Polikarpa, biskupa i męczennika oraz bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika, 28.02 - zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI (29.04.2005 - 28.02.2013).

2.   Przygotowanie do I Komunii św. - Stevenage - środy, po Mszy św., o godz. 19.10 a w Hatfield - niedziele - po Mszy św., o godz. 18.50

3.   Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania - Letchworth -  wtorek, godz. 19.30 a w Hatfield -  czwartek, godz. 18.30

4.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Letchworth, wtorki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Stevenage, piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy.

5.   UWAGA: W okresie Wielkiego Postu Msze św. w Hemel Hempstead będą sprawowane jak zwykle w 1 i 3 niedzielę miesiąca, ale o godz. 15.45.

6.   Jeśli chciałbyś pochylić się razem ze mną nad Słowem Bożym, to zapraszam Cię tutaj:

http://www.mowpanieslugaslucha.co.uk/                                                                           

Na facebooku: https://www.facebook.com/mowPanie/

7.   W  II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego 2018 - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą wszystkim naszym Rodakom - kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim, pracującym w krajach misyjnych.

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim, którzy w minioną niedzielę włączyli się w pomoc dla chorego na raka, ośmio-letniego Piotrusia, zakupując ciasteczka przygotowane przez Panią Teresę, składamy serdeczne podziękowania. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. Zebrana kwota (£ 528.00) została przekazana rodzicom dziecka. Jeszcze raz w imieniu P. Teresy, rodziców dziecka i swoim - Bóg zapłać.

 JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

W czasie Wielkiego Postu w każdym ośrodku po Mszach św. niedzielnych będzie wystawiona puszka na jałmużnę Wielkopostną. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc osobom potrzebującym wsparcia i pomocy. Niech to będzie konkretny wymiar przeżywania tego okresu.

LIST KS. REKTORA STEFANA WYLĘŻKA POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ W ANGLII I WALII NA WIELKI POST 2018 ROKU

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 04.02.2018

1.   W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 05.02 - św. Agaty, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 06.02 - św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, wspomnienie, 08.02 - św. Hieronima Emilianiego, prezbitera, 10.02 - św. Scholastyki, dziewicy, wspomnienie, 14.02 - ŚRODA POPIELCOWA - rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, 17.02 - św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

2.   Przygotowanie do I Komunii św. - Stevenage - środy, po Mszy św., o godz. 19.10 a w Hatfield - niedziele - po Mszy św., o godz. 18.50

3.   Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania - Letchworth - 06.02, wtorek, godz. 19.10 a w Hatfield - 08.02, czwartek, godz. 18.30

4.   Msza św. w Letchworth we wtorek wraca od 06.02, ale 13.02 - Mszy św. nie będzie.

5.   Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Parafialnej za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania opłatkowego w minioną niedzielę. Za serce, poświęcony czas, zastawiony stół, loterię fantową i obecność - Bóg zapłać. Wszystkim, którzy przybyli włączając się w różny sposób w to wydarzenie, a przede wszystkim za Waszą obecność, również serdecznie Bóg zapłać.

6.   14.02 - ŚRODA POPIELCOWA - Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15.

7.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Letchworth, wtorki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Stevenage, piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy.

8.   W Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego -obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny).

9.   Na stoliku, obok biuletynów, zostały wyłożone ulotki z informacjami dotyczącymi „Gift Aid”. Zachęcam do zapoznania się z tą formą wspierania funkcjonowania Parafii.

10.   Jeśli chciałbyś pochylić się razem ze mną nad Słowem Bożym, to zapraszam Cię tutaj:

http://www.mowpanieslugaslucha.co.uk/

Na facebooku:  https://www.facebook.com/mowPanie/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 21.01.2018

1.   W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 22.01 - św. Wincentego Pallotiego, prezbitera,  24.01 - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,  25.01 - Nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto, 26.01 - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, wspomnienie, 27.01 - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wspomnienie, 28.01 - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście, 31.01 - św. Jana Bosko, prezbitera, wspomnienie, 02.02 - Ofiarowanie Pańskie, święto, Dzień Życia konsekrowanego, 03.02 - św. Błażeja, biskupa i męczennika.

2.   Przygotowanie do I Komunii św. - Stevenage - 31.01, środa, po Mszy św., o godz. 19.10 a w Hatfield - 28.01, niedziela - po Mszy św., o godz. 18.50

3.   Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania - Letchworth - 06.02, wtorek, godz. 19.10 a w Hatfield - 08.02, czwartek, godz. 18.30

4.   Msza św. w Letchworth we wtorek wraca od 06.02 a w środę, w Stevenage, od 31.01.

5.   W niedzielę, 28 stycznia 2018 r. po Mszy św. w Letchworth pragniemy zaprosić Wszystkich na wspólne - parafialne spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem na cześć Nowonarodzonego Pana w naszych sercach. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Mile widziane wsparcie domowymi wypiekami lub innymi smakołykami. W trakcie spotkania, oprócz modlitwy, życzeń i śpiewania kolęd,  planujemy zorganizowanie loterii fantowej. Jeśli chcesz wesprzeć naszą Parafię - przynieś coś, podaruj a ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

Oto sponsorzy naszego spotkania i ich udział w loterii fantowej:

Polski sklep „Wawelski” w Stevenage - główny sponsor - produkty spożywcze

Vouchery do wygrania w loterii:

Marta Hairdresser - treatment z modelowania 

Absolute beauty - zabieg kosmetyczny

Lash Zone - przedłużanie rzęs

Your Beauty by my - pakiet zabiegów na twarz o wartości £ 100

Sławek Kłosiński - 2x strzyżenie męskie

Wejście dla 2 osób do Odyssey SPA na jeden tydzień

Bartek - darmowe mycie okien

Monika Olejnik - darmowe rozpisanie diety 

Joanna Wade - makijaż

Jednorazowe wejście na dowolne zajęcia w siłowni 1 Rebel w Londynie