NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 19.11.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.11 - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, wspomnienie, 21.11 - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie,  22.11 - św. Cecylii, dziewicy męczennicy, wspomnienie,  23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika oraz św. Kolumbana, opata, wspomnienie, 24.11 - św. męczenników Andrzeja Dung- Laca, prezbitera i Towarzyszy, wspomnienie,  25.11 - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy,  30.11 - św. Andrzeja, apostoła, święto, 02.12 - bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, wspomnienie.

2.   Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: każda środa, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.10 oraz każda niedziela, po Mszy św. w Hatfield, czyli około godz. 19.00

3.   Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: każdy wtorek,  w Letchworth, około godz. 19.10 (po Mszy św.) oraz w Hatfield - każdy czwartek o godz.18.30.

4.   Zapraszamy na spotkania grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Spotkania odbywają się w piątki, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15.

5.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 10 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

6.   Gosia (śpiew), Monika (wiolonczela) i Sebastian (gitara/śpiew) serdecznie zapraszają na koncert charytatywny w niedzielę, 26 listopada, o godz. 17.30, w kościele Marychurch w Hatfield. Koncert jest formą pomocy dla Doreen i jej syna Michaela, który potrzebuje kosztownego leczenia w Niemczech. Serdecznie zapraszamy.

7.   Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarze religijne na 2018 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece caritas oraz kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem.

8.   W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada, nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

9.   Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim (Misericordia et misera) na zakończenie Roku Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który będziemy obchodzić w całym Kościele każdego roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą. W zamyśle Ojca Świętego ten dzień będzie najbardziej właściwym przygotowaniem do przeżycia Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, który utożsamia się „z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia (por. Mt 25, 31-34). Na I Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku będziemy przeżywać 19 listopada, Ojciec Święty wystosował specjalne orędzie, któremu nadał tytuł: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Tytuł tego orędzia będzie jednocześnie stanowić hasło tego dnia.  Czyny miłosierdzia ożywiają naszą wiarę. Papież podkreślił też, że czyny miłosierdzia nie mają być tylko doraźnymi gestami pomocy, ale powinny prowadzić do prawdziwego spotkania z ubogimi, które przełamuje ich samotność. W tym spotkaniu, w bliskości z ubogimi dotykamy samego Chrystusa, który się z nimi utożsamia. Tak rozumianą kulturę spotkania z ubogimi, którzy mogą nas w ten sposób ewangelizować, powinniśmy –jako wierzący- uczynić swoim stylem życia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 05.11.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 09.11 - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto, 10.11 - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie,  11.11 - św. Marcina z Tours, biskupa, wspomnienie oraz Narodowe Święto Niepodległości,  13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie, 15.11 - św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła,  16.11 - św. Małgorzaty Szkockiej, św. Gertrudy, dziewicy oraz rocznica poświęcenie rzymskich bazylik św. Piotra i św. Pawła,  17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, wspomnienie, 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, wspomnienie.

2.   Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: każda środa, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.10 oraz każda niedziela, po Mszy św. w Hatfield, czyli około godz. 19.00

3.   Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: każdy wtorek,  w Letchworth, około godz. 19.10 (po Mszy św.) oraz w Hatfield - każdy czwartek o godz.18.30.

4.   Zapraszamy na spotkania grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Spotkania odbywają się w piątki, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15.

5.   Dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne wyniosła £ 189. 20. Bóg zapłać.

6.   Nasza Parafia otrzymała relikwie swojego Patrona, św. Brata Alberta. W najbliższym czasie św. Brat Albert będzie z nami obecny w swoich relikwiach podczas Mszy św. niedzielnych. Po Mszy św. można poprzez modlitwę i ucałowanie relikwii uczcić św. Brata Alberta i za jego przyczyną prosić Pana w intencjach ukrytych w naszych sercach. Zapraszam. 25 grudnia 2017 roku nastąpi zakończenie Roku św. Brata Alberta w Kościele w Polsce.

7.   Przy wyjściu z kościoła zbierane będą dziś i za tydzień podpisy pod petycją w sprawie obywatelskiej ustawy o ochronie życia poczętego. Do ważności podpisu potrzebny będzie numer PESEL. Szczegółowe informacje można znaleźć  tutaj: www.zatrzymajaborcje.pl/ Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

8.   Pamiętajmy o darze modlitewnym dla naszych bliskich zmarłych w miesiącu listopadzie. W dniach od 01 do 08 listopada  można uzyskać odpust zupełny dla  zmarłych. Więcej informacji na ostatniej stronie biuletynu.

9.   Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział w nabożeństwach na cmentarzach w Hitchin i Letchworth, za Waszą obecność, modlitwę i poświęcony czas. W najbliższą sobotę, 04.11 odbędą się jeszcze nabożeństwa na cmentarzu w Hemel Hempstead o godz. 13.00 i w St Albans około godz. 14.15.

10.   W biuletynie, na stronie z intencjami można odnaleźć daty Mszy św. wypominkowych w poszczególnych ośrodkach.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 22.10.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 23.10 - św. Jana Kapistrana, prezbitera i św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, wspomnienie, 24.10 - św. Antoniego Marii Clareta, biskupa, wspomnienie,  28.10 - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto, 01.11 - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, UROCZYSTOŚĆ, 02.11 - św. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,  03.11 - św. Marcina de Porres, zakonnika, wspomnienie, 04.11 - św. Karola Boromeusza, biskupa, wspomnienie.

2.   Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: każda środa, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.10 oraz każda niedziela, po Mszy św. w Hatfield, czyli około godz. 19.00

3.   Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: każdy wtorek,  w Letchworth, około godz. 19.10 (po Mszy św.) oraz w Hatfield - każdy czwartek o godz.18.30.

4.   Chciałbym zaprosić Was Kochani do stworzenia grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Spotkania odbywają się w piątki, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

5.   Dodatkowa kolekta na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła £ 140.70. Bóg zapłać.

6.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej.

7.   Musical „Życie Maryi”. Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny, 238-246 King Street, London, W6 0RF. Sobota, 28.10.2017 - godz. 16:30 i 19:30 oraz niedziela, 29.10.2017 - godz. 17:30. Bilety można nabyć bezpośrednio u organizatorów - tel. 07769860814 lub pod tym adresm mailowym: zyciemaryi@stbobola.co.uk

8.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych oraz plan nabożeństw na cmentarzach znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

9.   Dzisiaj, w niedzielę 22 października 2017 odbędzie się dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne. Ojciec Święty Franciszek powiedział, że ofiary zebrane z okazji Niedzieli Misyjnej składane są do wspólnego funduszu solidarności, które Papieskie Dzieła Misyjne rozdają w imieniu Następcy św. Piotra pomiędzy kraje misyjne i misjonarzy całego świata.

10.  Nasza Parafia otrzymała relikwie swojego Patrona, św. Brata Alberta. W najbliższym czasie św. Brat Albert będzie z nami obecny w swoich relikwiach podczas Mszy św. niedzielnych. Po Mszy św. można poprzez modlitwę i ucałowanie relikwii uczcić św. Brata Alberta i za jego przyczyną prosić Pana w intencjach ukrytych w naszych sercach. Zapraszam. 25 grudnia 2017 roku nastąpi zakończenie Roku św. Brata Alberta w Kościele w Polsce.

11.  Przy wyjściu z kościoła zbierane będą dziś i za tydzień podpisy pod petycją w sprawie obywatelskiej ustawy o ochronie życia poczętego. Do ważności podpisu potrzebny będzie numer PESEL. Szczegółowe informacje można znaleźć  tutaj: www.zatrzymajaborcje.pl/ Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

 MSZE ŚW. WYPOMINKOWE ZA NASZYCH BLISKICH ZMARŁYCH

Letchworth: 01.11.2017 - środa - godz. 18.15

02.11.2017 - czwartek - godz. 18.15

05.11.2017 - niedziela - godz. 13.00

Hemel Hempstead: 05.11.2017 - niedziela - godz. 16.00

Hatfield: 05.11.2017 - niedziela - godz. 18.00

Stevenage: 11.11.2017 - sobota - godz. 17.00

St Albans: 12.11.2017 - niedziela - godz. 16.00

Oprócz tego po Mszach św. w dni powszednie listopada również modlimy się za naszych bliskich zmarłych.  Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku. Po wypełnieniu proszę je złożyć w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.

MODLITWA I NABOŻEŃSTWA NA CMENTARZACH W 2017 rok

Hitchin: 29.10.2017 - niedziela - około godz. 14.30

Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin

Hemel Hempstead: 04.11.2017 - sobota - godz. 13.00

St Albans i Hatfield: 04.11.2017 - sobota - około godz. 14.15 (jeśli będzie zainteresowanie - proszę o zgłoszenie o chęci uczestnictwa w nabożeństwie na tych cmentarzach)